Ameryka Łacińska

Łączymy tradycję z nowoczesnością
Łączymy światy, interesy i Ludzi
Ameryka Łacińska w Twoim zasięgu!
Slider

.

Ameryka Łacińska 

Spośród wielu kontynentów, to właśnie Ameryka Łacińska i Południowa stanowi tę część świata, która jest bardzo otwarta na handel z innymi krajami. Dlatego też jest doskonałą propozycją dla wszystkich polskich przedsiębiorców, którzy pragną poszerzyć swoje horyzonty oraz stworzyć ogromną szansę dla rozwoju swojej działalności.

Ameryka Łacińska to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się światowych gospodarek, to obszar wielkich szans. Naszym Klientom i potencjalnym Klientom zapewniamy doradztwo w zakresie handlu zagranicznego, wymiany towarowej, baz dostawy (Incoterms), form płatności – zwłaszcza dla transakcji dotyczących wymiany handlowej import z krajów Ameryki Łacińskiej i eksport do krajów Ameryki Łacińskiej.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz sieć południowoamerykańskich partnerów gwarantujemy Państwu pakiet szkoleń i pełną gamę kompleksowych usług doradczych w zakresie obsługi eksportu i importu towarów do / z krajów Ameryki Łacińskiej oraz praktyczne – rzeczywiste działania by zaistnieć na rynkach Ameryki Łacińskiej, ba! pomagamy je podbić!

Naszą misją i pasją jest pobudzenie zainteresowania polskich podmiotów gospodarczych współpracą z krajami Ameryki Łacińskiej i uświadomienia im, że współpraca z tym pięknym i wspaniałym kontynentem, to najlepsza z możliwych inwestycji. Gdyż to właśnie te kraje są najbardziej zainteresowane wymianą handlową z innymi państwami świata.

Wymiana gospodarcza z przedsiębiorcami z Ameryki Łacińskiej może mieć znaczny wpływ na sytuację gospodarczą wielu polskich firm, które zamierzają rozszerzyć swoją działalność o nowe rynki egzotyczne. Korzystając z doświadczenia, w znacznej mierze znamy realia i atmosferę stosunków handlowych w krajach Ameryki Południowej.

Hiszpańskojęzyczne: Argentyna, Chile, Urugwaj, Kolumbia, Ekwador, Peru, Wenezuela, Boliwia, Paragwaj, Gwatemala, Honduras, Kostaryka, Panama, Kuba, Nikaragua, Portoryko, Belize, Barbados, Dominikana, Salwador, Meksyk.

Portugalskojęzyczne: Brazylia.

Angielskojęzyczne: Jamajka, Grenada, Bahamy, Trynidad i Tobago, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Saint Kitts i Nevis, Antigua i Barbuda, Dominika.

Francuskojęzyczne: Haitii oraz Gujana.

Holenderskojęzyczne: Gujana

Około  750 000 000  potencjalnych klientów.

Około  220 000 000  potencjalnych klientów – język portugalski.

Około  500 000 000  potencjalnych klientów – język hiszpański

 

Ameryka Łacińska to region skupiający 20 połączonych wspólnotą kulturową oraz językową krajów, które różnią się pod względem rozwoju gospodarczego. To także niespełna 750 mln konsumentów z szybko rosnącą klasą średnią oraz drugą najliczniejszą na świecie Polonią (ponad 3,5 mln).

Większość państw regionu skupiona jest w blokach prowadzących wspólną politykę handlową. Ugrupowania takie jak Pakt Andyjski (Kolumbia, Peru, Ekwador, a w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie także Boliwia), MERCOSUR (Wspólny Rynek Południa, w którego skład wchodzą Brazylia, Argentyna, Urugwaj i Paragwaj) czy Sojusz Pacyfiku (Meksyk, Kolumbia, Peru oraz Chile), poprzez opracowanie wspólnych polityk handlowych oraz ustalanie obowiązujących w każdym z państw-członków stawek celnych, dają polskiemu przedsiębiorcy ogromne szanse na kompleksową ekspansję do Ameryki Łacińskiej.

Polska jako członek Unii Europejskiej, zawarła z krajami Ameryki Łacińskiej szereg umów o wolnym handlu, m.in. z Chile, Peru, Kolumbią czy Ekwadorem. Pomimo przyjęcia ostatecznego kształtu, wciąż na ratyfikację czeka porozumienie UE z organizacją MERCOSUR, które w momencie wejścia w życie znacząco otworzy rynek zbytu na polskie towary i usługi m.in. w największej gospodarce regionu – Brazylii.

Głównymi partnerami handlowymi Polski w Ameryce Łacińskiej są Meksyk, Chile oraz Brazylia. To kraje, które konsekwentnie realizują rozszerzanie polityki proinwestycyjnej, a także oferują polskiemu przedsiębiorcy rynek zbytu na produkty i technologie wspierające lokalne sektory priorytetowe, takie jak górnictwo czy rolnictwo.

Region Ameryki Łacińskiej wciąż jest dla polskiego przedsiębiorcy ziemią nieodkrytą, co pokazują relatywnie niskie obroty wymiany handlowej. Ten trend jednak powoli się zmienia, co dzieje się za sprawą szukania przez polskie firmy bardziej egzotycznych, nienasyconych rynków zbytu. W tym regionie dotyczy to głównie branż priorytetowych dla lokalnych gospodarek – górnictwa, oil&gas czy rolnictwa. Nasze analizy pokazują, że ogromne szanse stają także przed producentami kosmetyków i sektora motoryzacyjnego. Zaś Meksyk czy Brazylia są doskonałym rynkiem zbytu na towary i usługi sektora lotniczego. Co ciekawe w regionie bardzo szybko rozwija się e-commerce, w samej Brazylii jest prawie 70 mln użytkowników, wiele sklepów oferuje swoje produkty na platformach marketplace.  Warto to wykorzystać przy tworzeniu strategii wejścia na dany rynek.

.